Letní jazzová setkání s Prime Time Voice

Letní jazzová setkání s Prime Time Voice

Email Tisk

PTV 1Milovníky jazzu, kteří si v létě nenechají ujít jazzový svátek zvaný "PRAGUE JAZZ WEEK" konaný každoročně na Staroměstském náměstí, čeká letos příjemná vzpruha v podobě svěžího koncertu Prime Time Voice, zajímavé formace pražských jazzových hudebníků.

 

Sedmičlenná kapela, která se na tomto hudebním festivalu představí již podruhé, sází na přirozený akustický zvuk; vychází z jazzových standardů, ale obsáhne repertoár od swingové éry až po skladby B. Bacharacha, P. Methenyho, E. Klugha, Ch. Corey či nejznámější hity C. Santany, to vše v jednotícím originálním aranžmá. Součástí repertoáru jsou i původní písně z kapelové dílny, které vyšly především na jejich druhém CD Lazy Afternoon.


Kapela pravidelně hraje v pražských jazz clubech, nejčastěji v Aghartě a Jazz Docku, na kontě má celou řádku tuzemských jazzových a swingových festivalů, ale představila se též na Prague Proms, Smetanově Litomyšli či Pražském jaru.

PTV 1


Má za sebou i několik úspěšných zahraničních koncertů v Německu, Británii či na Slovensku..


Koncert této vokální jazzové formace v samotném srdci Starého Města si návštěvníci víkendových jazzových setkání mohou užít 2. srpna od 17.30. Tedy hned v den zahájení příjemného letního 3 denního festivalu, který je zaměřený na prezentaci především českého jazzu široké veřejnosti a jehož hlavním organizátorem je AghaRTA Jazz Centrum Prague.  


Jinou repertoárovou polohu, filmové melodie napříč žánry v originálních úpravách, nabídne kapela (ve složení dámské vokální trio D. Šimíčková - T. Roskovcová - M. Marinová, kytara J. Kovář, kontrabas J. Šimíček, bicí J. Dvořák + sax D. Fárek j.h.)  pro změnu posluchačům na Soundtrack festivalu v Poděbradech či na Dobřichovických vinařských slavnostech koncem léta.

Událost na FB: www.facebook.com/events/807013566362298/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Petra Janů: „Ze začátku jsem byla trdlo ze Sekyrkových Louček.“

petra janu ma pout supraphonOslava s publikem na koncertě je podle Petry Janů jediný způsob, jak ve zdraví přežít vlastní kulatiny. A tak si schválně naordinovala koncert v Lucerně a křest 3CD Má pouť přesně na po...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Swamp Thing – Prokletí
ImageKomiksovým čtenářům jistě není třeba Alana Moora dlouze představovat. Tento anglický scénarista se podílel na komiksech V jako Vendeta, Strážci, Liga výjimečných či Z pek...

Divadlo

Městské divadlo Zlín představuje retrokomedii k popukání – Charleyho tetu

cht200Zlínské divadlo uvedlo koncem listopadu premiéru anglické konverzační komedie Brandona Thomase Charleyho teta a konečně tu máme něco svěžího, neokoukaného a hlavně šíleně vtipného!

...

Film

Hibernatus: Louis de Funes bojuje s dědečkem

hibernatus lois de funesFilm Hibernatus (1969) přišel ve své době velmi vhod. Z rozmachu techniky a civilizace se už všem pomalu točila hlava a na scénu přichází člověk, který nic podobného nikdy nezažil. Příběh o rozmražen...