Jatka78 do Prahy v květnu přivezou světoznámé divadlo masek Familie Flöz

Jatka78 do Prahy v květnu přivezou světoznámé divadlo masek Familie Flöz

Email Tisk

Infinita 12 c La Strada Graz hrMultižánrový prostor Jatka78 pokračuje v přehlídce hvězd světového formátu. Po Thomasi Moncktonovi a francouzských cirkusačkách Groupe Bekkrell v Pražské tržnici na konci května vystoupí německý soubor Familie Flöz. Nejznámější divadlo masek na Jatka78 přiveze inscenaci Infinita, s níž vystoupí hned šestkrát

Historie Familie Flöz sahá do roku 1996. Velmi netradiční soubor kombinuje divadlo masek, tanec, pohybové divadlo, akrobacii, improvizaci i klaunovství. Díky dokonale zvládnutému mistrovství všech těchto kategorií si Familie Flöz získala srdce nejen velkých, ale i malých diváků. Do dnešního dne soubor vystoupil ve 34 zemích po celém světě. A díky Jatkám78 je jednou z nich i Česká republika!

Infinita 11 c Silke Meyer hr

Všechna loňská představení Hotelu Paradiso byla beznadějně vyprodána. Letos se tento úspěch Jatka78 pokusí zopakovat s inscenací Infinita, kterou má soubor v repertoáru od října 2016. Diváci se mohou těšit na šest zábavných večerů, které proběhnou v době od 22. do 27. května. Ve hře účinkují i samotní zakladatelé Familie Flöz Hajo Schüler a Michael Vogel, kteří ji také režírovali.

infinita 14 c Simona Fossi hr

Z bohatého repertoáru zahraničních vystoupení letos na Jatkách78 ještě vystoupí Cie Circoncentrique, 100% Circus, australští Gravity & Other Myths či berlínští Analog, kteří se na Jatka78 vrátí v říjnu z nedávného residenčního programu, kdy za kreativního vedení Rosti Nováka ml. v Holešovicích zkoušeli své nové představení Finale.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Pavel Bobek: Snů by bylo moc, ale času zbývá málo

pavel bobekZpěvák Pavel Bobek (*1937) se na české scéně populární hudby objevuje už padesát let, v září letošního roku přitom oslavil pětasedmdesátiny. Když jsem přemýšlela o tom, jak ho nejlépe charakterizovat, uvědomila jsem si, že je nap...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Jedna žena. Dva životy. Který z nich je skutečný?

1946-knihkupkyne 2001962, Denver. Kitty Millerová se věnuje svému knihkupectví a každý večer se vrací do svého útulného domu, kde na ni nikdo nečeká.
1963, Denver. Katharyn Anderssonová je provdaná za Larse, svou životní lásku. Ži...

Divadlo

Na podzim do divadla: Veřejné blaho aneb Deskový statek

200divV předvečer předčasných voleb uvede Národní divadlo moravskoslezské v premiéře komedii Veřejné blaho aneb Deskový statek, která pojednává o korupci a lobbingu.

...

Film

Letošní FEBIOFEST skončil

febiofest logo perex
FEBIOFEST, rozsáhlá mezinárodní přehlídka filmů, doplněná posléze i soutěžní sekcí, se nejprve konal v Praze (již v roce 1993); později se rozšířil do dalších měst. Zve nejen na stovky filmů, uváděných v řadě tematických ...