Status Praesents vydali album Atrum Tremorandum, deska je v češtině

Status Praesents vydali album Atrum Tremorandum, deska je v češtině

Email Tisk

383a7da6-7ff9-48ed-907b-d01809158be7Atrum Tremorandum je první deskou v historii kapely, která sází převážně na texty v češtině. „Vyznění desky je poměrně temné, ale prakticky odráží to, co jsme v průběhu jejího vzniku prožívali,“ uvádí nahrávku frontman kapely Vojta Kopřiva.

Volba češtiny byla tématem, kterým se kapela zabývala zhruba rok, než se členové finálně rozhodli, že jde o správnou volbu. “Při jednom tour v roce 2016 jsme dostali nápad, zkusit udělat českou desku. Za 20 let jsme udělali česky jen dva songy a nás si hraní s jazykem a češtinou vlastně moc baví. Shodnout se na tom se všema v kapele nebylo jednoduchý, protože hrát vostrej rocknroll v češtině je skoro tak náročný jako hrát klasickej rocknroll v japonštině. Navíc ti čeština, na rozdíl od angličtiny, vůbec nic neodpustí,” vysvětluje k procesu schvalování uvnitř kapely kytarista Tomáš Vlček.

Deska je netradiční i co se týče žánrů a použitých nástrojů, pro fanoušky Status Praesents bude určitě i trochu překvapením. Vojta Kopřiva dodává: „Deska vznikala v období plném zvratů a tyhle turbulence se projevily i v tom, jaká deska je – pomohlo jí to. Je to stále dost tvrdý a věřím, že naši fanoušci tuhle desku ocení, stejně tak i to, že jsme si fakt vyhráli s texty.“ Nová deska vyšla po pěti letech od předchozí El CripleBro.


23bf4fb9-63b0-40ad-99b7-3a0276c4984e


Prvním singlem z alba je singl Atrum, který bodoval v hitparádě rádia Rockzone. Klip natočilo FX Studio v čele s Lubošem Novotným z kapely (Plan to Kill).

Nejbližší koncerty:
13. 4. Pardubice - Ponorka (+ Streetmachine, Fourth Face)
20. 4. Litvínov - Litvinoff BD (+ Konfront)
28. 4. Benátky nad Jizerou
19. 5. České Budějovice – Crossfest 2018
26. 5. Děčín – Garage (+ A New Chapter)
13. 7. Jablonec nad Nisou – JBX 4x Revelations
14. 7. Velké Meziříčí – FajtFest
10. 8. Benátky nad Jizerou – Loděnice (+ Krucipüsk)
1. 9. Lomnice nad Popelkou – Závírák MezivrchySouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Hitmaker Hellmut Sickel, ex manžel Heleny Vondráčkové, se vrací na českou pop scénu

hellmut200Zatímco v osmdesátých letech komponoval především pro svou tehdejší manželku Helenu Vondráčkovou a po jejich rozvodu se na dlouhá léta z české pop scény vytratil, letos se Hellmut Sickel vrací. Pro debutové album zpívajícího textaře Vladyho Gryce zk...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Naučte se francouzsky s úsměvem

francouzstina perexPokud rádi cestujete, víte, jaký je problém domluvit se v některých zemích včetně evropských anglicky. Příkladem může být Francie. Ten, kdo již Francii navštívil, možná zjistil, že je snadnější naučit se francouzsky, než se s Fran...

Divadlo

Divadelní Rozmarné léto na počest Vančury

altNa počest spisovatele Vladislava Vančury, kterého před sedmdesáti lety popravili nacisti, byly uskutečněny Vančurovské dny 2012 konané v pražské Zbraslavi.

 

...

Film

Odevzdal svůj život divadlu. Vzestupy a pády Jakuba Špalka

zivot s kasparem200Nový dokumentární film Heleny Třeštíkové Život s Kašparem je časosběrným snímkem, který mapuje život zakladatele Divadla v Celetné Jakuba Špalka na ploše 23 let.