Březen v Klubu FAMU: Festival Student Fest 2018, Strain, XYZ live session, pilotní večer FAMU Jazzster #1 a mnoho dalšího!

Kultura21.cz

Březen v Klubu FAMU: Festival Student Fest 2018, Strain, XYZ live session, pilotní večer FAMU Jazzster #1 a mnoho dalšího!

Email Tisk

Klub FAMU Jazzter 1 200První z letošních pravidelných diskoték Tea Jay Ivo & Hey Key Tančírna #4 se v Klubu FAMU na Smetanově nábřeží v centru Prahy naplno rozjede 8. 3. Chuligánská tancovačka s rajcovní hudbou padesátých a šedesátých let s Ivo Pospíšilem a Klárou, dvěma DJs, které spojuje rock'n'rollová víra, nabídne skvělou zábavu.

 

Stejně jako 9. 3. třetí pokračování kultovního eventu Strain s unikátním mixem nejzajímavějšího českého rapu, aktuální klubové elektroniky a specifické atmosféry, připomínající rave parties 90. let minulého století. Živě se tentokrát představí Pain z pražské crew DOTS, za mixpultem se vystřídají Mary C (Radio Wave), Kletis, PAUL GATE (Hypno 808) a celou party bude tradičně otevírat a uzavírat dramaturg akce Karaoke Tundra.

 

Strain 3

 

XYZ project 15. 3. uvede druhou noc ambientních večerů XYZ live session. Pozvání tentokrát přijali Peter Kirn alias Alchemic Harm – uznávaný autor, hudební filozof, zakladatel a šéfredaktor hudebního blogu CDM.link. Vystupovat bude jako jeho alias Alchemic Harm, který se přiklání k žánrům organického ambientu. Před Peterem se představí duo Touchie Touchie, s jejich meditativním a občas i rytmickým zvukem. Noc zakončí samo-generující se kompozice tvořená Max MSP. Atmosféru umocní vizuální stránka v duchu hořícího světla, tmavých, melancholicky lákavých zákoutí a vzpomínek na lepší budoucnost v podání XYZ.

 

 XYZ live sessions w- Alchemic Harm Peter Kirn TouchieTouchie

 

Předzvěstí jubilejního 10. ročníku největšího studentského festivalu bude 16. 3. Warm up party Student Festu v klubu FAMU. Na programu je Dj Myslivec (Midi Lidi), Killiekrankie, FalaFellas, Sta St. Jakob a Lil Lexi.

Následující večer 17. 3. dostane v klubu prostor audiovizuální projekt Tetris crew& Pierre, DUMA –crew party s českými hosty: Pierre je programovým ředitelem Radia 1. Spolupracuje na hudebních akcích Music Infinity a Spectaculare, pořádá s Josefem Sedloněm a dj-em Ahonzem vlastní večírek ATMO, zaměřený především na ambientní hudbu. Marek Dusil aka DUMA je zakladatelem legendární párty Revolution909. Marek je skvělý selektor i technický dj. Na Tetrisu #2 hrál jako jeden z dua TenTen.

Pátek 23. 3. bude v Klubu FAMU patřit partičkám Walden + Wessele + Songs From Utopia + DJ Martin Patras. WALDEN jsou mechový punk ze Šumavy, kapela pro čtenáře knížek Henryho Davida Thoreaua a Garyho Snydera a milovníky linorytů Josefa Váchala. Kapelu založil v roce 2010 kytarista a písničkář Martin Patras po svém přestěhování na Prachaticko s hudebníky z místních undergroundových skupin. Kapela WESSELE vznikla v roce 2013 v šumavských Volarech a letos chystá k vydání debutovou desku. Uskupení SONGS FROM UTOPIA začátkem března poslalo do světa své čtvrté studiové album «Ahhh!», které zní jako hudba špionážního filmu.

 

Walden

 

Fanoušci vinylových desek a všech hudebních artefaktů se v Klubu FAMU sejdou 24. 3. už potřetí. Na Vinylové burze si mohou doplnit své sbírky o oblíbené interprety všech žánrů a stylů. Večer 24. 3. následuje show Gost Zvuk, což je jeden z nejdůležitějších kolektivů v popředí ruské elektronické hudby. Gost Zvuk provede návštěvníky hudebními žánry, jako jsou house, techno a představí to nejlepší z ruské experimentální hudby.

Ve středu 28. 3. se bude v Klubu FAMU slavit! Student Fest 2018, svátek všech studentů, dospěl k jubilejnímu 10. ročníku! Největší český studentský festival představí na 8 pódiích v okolí Národní třídy přes 50 mladých interpretů. Vše za jednotné, studentsky přátelské vstupné. Hudební noc v Klubu FAMU nabídne: ROLE, Bad Karma Boy, 1flfsoap, Humdrum Lighthouse, Good Times Only.

Posel temnoty, český rodák ze Sudet Koonda Holaa a Eleonor Shine – Jeanne-Antide Duquennoy, rodačka z francouzského města Amiens, v Klubu FAMU zahrají 30. 3. Koonda Holaa vandrujíce mezi světy, nehraje hudbu světovou, ale spíš hudbu světů ještě neobjevených. Eleanor Shine sní sen o tom, že jednou budou její housle kytarou. Jako zakletá víla spřádá jejich struny a svazuje je do stop svého looperu, kde se vzájemně prorůstají jako liany ayahuasky.

 

Klub FAMU Jazzter 1

 

Poslední březnový den 31. 3. završí pilotní večer FAMU Jazzster #1 – začínající projekt volně navazující na „batlle nights“ freestyle rap. Co se bude dít? Tříčlenná porota bude posuzovat výkony soutěžících ve Freestyle rapu, doprovázeného živou kapelou pod „taktovkou“ Dalibora Pelce. Večerem provede DJ Poeta v roli moderátora. Soutěž bude rozdělena do několika kol, proložených DJ sety zmiňovaného Poety. Zájemci se mohou registrovat přes mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Výherce celé série získá nahrání songu ve studiu u Jara Cossigy. Více na sociálních sítích pod @KlubFAMUJazzter #1.
Každou středu jsou na programu pravidelné Klub FAMU jam sessions.

KLUB FAMU
Klub FAMU je otevřen od pondělí do pátku od 10 do 04h, v sobotu od 18h a v neděli je zavřeno. Pro soukromé akce a party je možný provoz do 05h ráno. Vaří se každý všední den – skvěle a za velmi příznivé ceny! V nabídce jsou čtyři druhy menu: ráno snídaně a svačiny, pak obědové (vždy s jedním veganským jídlem), večerní menu a od zhruba 21 hodin noční menu, které je možné zakoupit až do zavíračky. Vstupné se pohybuje mezi 100 – 150 Kč, za zvýhodněné ceny jej pořídíte v předprodeji. Klub nově provozují Martin Šrámek a Ondřej Kobza spolu s organizačním týmem, v jehož čele stojí dramaturg Václav Havelka a Barbora Ulrychová.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Mandrage: „Někteří tomu říkají komerce, já to nazývám propagace“

altSkupina Mandrage válcuje rádia s hity Šrouby a matice či Hledá se žena a sami jsou zatím válcováni fanoušky. Jejich Anděl za nejlepší hudební skupinu je používán jako činka a nepochybně jsou skvělá banda. Ostatn...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (12)


Literatura

Jak přežít, když mě všechno štve

jakPrezit perexMám ráda publikace tohoto charakteru. Psychologie mě zajímala vždycky a od chvíle, kdy jsem se stala matkou, což bylo před jedenácti lety, hojně vyhledávám i materiály týkající se dětské psychologie. Prošli jsme různými obdobími a samozřej...

Divadlo

Režisér Pavel Khek: „Myškina by dnes určitě zavřeli do blázince.“

idiot perexLidskost, nesobecká ušlechtilost, naivní dobrotivost. Kdo to je? Kníže Myškin, hlavní postava jednoho z nejvýznamnějších světových románů Idiot od Fjodora Michajloviče Dostojevského. Je Myškinovo idiotství projevem moudrosti,...

Film

Přehlídka La película zpřístupní španělsky mluvené filmy

lapelica plakat200Jako každoročně se také letos - v druhé půli února - mohou zájemci o španělsky mluvené filmy seznámit s tvorbou nejen španělskou, ale také zemí Jižní a Střední Ameriky (samozřejmě s výjimkou Brazílie, kde se mluví portugalsky). Přehlí...