V dalším dílu Show Jana Krause se představí lékař Marek Hilšer, herečka Halka Jeřábek Třešňáková a videokouzelník Michal Orsava.

Kultura21.cz

V dalším dílu Show Jana Krause se představí lékař Marek Hilšer, herečka Halka Jeřábek Třešňáková a videokouzelník Michal Orsava.

Email Tisk

 AKF 0037Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 7. března ve 21.35 na Primě. I tentokrát se můžete těšit na exkluzivní hosty včetně jednoho z prezidentských kandidátů. Už za několik hodin na Primě.

 

 

 AKF 0050

 

Prvním hostem dnešního večera je lékař, aktivista a také nejmladší z letošních kandidátů na úřad prezidenta ČR, charismatický Marek Hilšer, který hned zkraje poznamenává, že na to, jestli bude kandidovat i v příštích prezidentských volbách, se bude muset zeptat manželky. „Tu první kandidaturu jsem si zvolil sám, ale druhou už mám zakázanou,“ říká s úsměvem a potvrzuje, že by skutečně chtěl být prezidentem. „Kdybych byl prezidentem, měl bych zítra inauguraci, pak bychom jeli na nějaké ty mezinárodní návštěvy, občas bych zašel do parlamentu a tam bych něco řekl poslancům… a pořád by bylo něco. Myslím, že bych se nenudil.“ Veřejně angažovaný byl Marek Hilšer již dávno před prezidentskými volbami, pozornost veřejnosti na sebe strhnul již v roce 2014, kdy se na protest proti ruské okupaci Krymu svléknul před Úřadem vlády do půl těla. „Lidé tehdy psali mému šéfovi, že by mě měl vyhodit z práce,“ vzpomíná, „ale bylo to dobrý a něco mi to dalo. Když jsem šel druhý den na oběd do menzy, paní kuchařka se na mě podívala, a když mi nandávala jídlo, tak mi ještě přihodila navíc, protože jak mě viděla svlečenýho, všimla si, že mi vystupujou žebra. A od tý doby jsem měl víc. Ale teď už je tam zase jiná, takže už zase víc nedostávám.“ Co konkrétního by Marek Hilšer coby prezident udělal pro zlepšení stavu v naší společnosti? „Člověk může jít příkladem a motivovat v lidech ty dobré vlastnosti,“ uvažuje nahlas, načež vzápětí dostane příležitost vyzkoušet si přesvědčit a motivovat Jana Krause v roli naštvaného, zachmuřeného, zapšklého, nesebevědomého, podrážděného voliče. A Jan Kraus se zase pokusí Marka Hilšera přesvědčit, aby nemluvil nosem a naučil se smrkat. „Vy máte velkej nos, vám to jde dobře, ale u malých nosů musíte vydávat velkej tlak a mně by pak praskla žilka, já to radši nebudu riskovat,“ vymlouvá se Marek, který bude nyní kandidovat do senátu, protože si myslí, že to má smysl.

 

 AKF 0021

 

Druhým hostem je pak sekretářka Tondy Blaníka Lenka alias herečka Halka Jeřábek Třešňáková, která od svých devíti do devatenácti let žila v Německu. „Tím, že jsem vyrůstala v Německu a neuměla jsem zezačátku ani slovo německy, ale už jsem dělala divadlo, tak jsem zjistila, že pohybem a jeho výrazem lze leccos vyjádřit,“ říká Halka v komentáři k jedné z ukázek z jejího představení, na nichž chce Jan Kraus dokumentovat její široký umělecký rozptyl. „Tohle se jmenuje Pojďme na tanec, hraje se to v divadle Ponec a vysvětlujeme tam divákovi, jak má současný tanec vnímat, protože je většinou vyděšenej.“ Svou stopu zanechala Halka i v literatuře, když svolila po pětadvaceti letech s vydáním svých dětských deníkových záznamů, které si psala v emigraci a které původně vůbec nebyly určeny ke zveřejnění. „Občas si stále píšu deník, ale není to nic, co by měl někdo číst,“ poznamenává a doplňuje: „Hlavně hraju a občas dělám autorské věci, v kterých hraju, a pak jsem měla párkrát zkušenost s tím, že jsem vyloženě něco režírovala, ale necítím se jako režisér.“ Zato jako manželka se prý cítí velmi dobře. „Já jsem velmi přísná manželka,“ říká s naprosto vážnou tváří a dodává, že do svazku manželského vstoupila se svým mužem po jedenáctiletém soužití. „To nebyla zkušební doba, to byl prostě takový vývoj. Já jsem si předtím nikdy nikoho nevzala, takže mi to připadá normální.“


 AKF 9970


Třetím a závěrečným hostem je Michal Orsava, který sám sebe s lehkou nadsázkou nazývá videokouzelníkem. Co to konkrétně znamená, uvidí diváci v malých videoukázkách, včetně jedné, která bude přímo věnovaná Janu Krausovi. „Vyberu si film, vyberu si hlavní postavy, nakoukám ten film nebo seriál, vyberu si záběry a pak už si vymýšlím ten příběh, o čem by mohl být, koho tam zařadím, načež následuje ta složitá fáze, kdy si takříkajíc půjčuju postavy, podobně jako fungují papírové vystřihovánky, vyřezávám postavy z těch záběrů, tomu se říká maskování, chodím po lokacích a dotáčím si pozadí, které v postprodukci slepím dohromady, aby to vypadalo tak, jak jste viděli. Snažím se tomu dát detaily, aby to vypadalo dobře a lidi to nadchlo,“ popisuje princip svého kouzlení a dodává, že si většinou půjčuje známé postavy z filmů a zasazuje je do českého prostředí, přičemž si vybírá notoricky známá místa, aby to lidi hned poznali. „Je to taková moje volnočasová aktivita, já se jinak živím jako reklamní režisér-střihač. Tohle je hobby, protože se potřebuju nějak kreativně vybít. Trvá mi to třeba půl roku, protože to dělám různě po večerech,“ dodává autor videí s milionovými zhlédnutími. „Je to tím, že tam mám ty fórky, které mohou lidi sami odhalovat, a baví je to tam hledat. Jsou to vlastně taková interaktivní videa.

Podaří se dnes večer ještě ve spolupráci s Janem Krausem a případně i dalšími hosty vytvořit nějaký zajímavý nový koncept? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Česká Lípa

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (12)


Literatura

Neváhej a Lajkni si svůj lajf

lajkni si svuj lajf200Nedávno vyšla ve vydavatelství BizBooks pěkná malá kniha s moderním názvem Lajkni si svůj lajf a podtitulem Buď jako oni - žij svůj sen. Kniha je z edice osobní rozvoj a je primárně určena pro děti od 11 let, ale s chutí s...

Divadlo

John Sinclair: Umění Braku ON AIR – Moravská tour

brak200Pražské herecké naděje dobývají moravská podia navštíví na přelomu ledna a února Zlín, Brno, Ostravu a Olomouc. Pod režijním vedením Petry Tejnorové vznikla autorská inscenace John Sinclair: Umění braku ON AIR, inspirována brakovou literaturou.

...

Film

V zajetí tradic a pravidel

norsko 200Na devátém ročníku festivalu Severský filmový podzim nabídnou v sedmnácti českých městech to nejlepší ze severské a pobaltské filmografie. Letošní ročník je plný snímků se sportovní tématikou. My se ale dnes podíváme na film norské autorky Iram ...