Návštevníkov Cibula Festu kvôli bezpečnosti evakuovali

Návštevníkov Cibula Festu kvôli bezpečnosti evakuovali

Email Tisk

cibula fest200Najväčší česko – slovenský multižánrový a multigeneračný festival Cibula Fest bol nečakane prerušený ešte pred koncom programu prvého festivalového dňa. Počas vystúpenia kapely Polemic sa náhle zmenili poveternostné podmienky natoľko, že najskôr bolo len prerušené ich vystúpenie, no o pár desiatok minút sa organizátori rozhodli v štvrtkovom programe nepokračovať a návštevníkov z bezpečnostných dôvodov evakuovali z areálu.

 

Dôvodom bola hrozba, vyplývajúca z pretrvávajúceho nárazového vetra a následných nepriaznivých predpovedí. Niekoľko tisíc návštevníkov tento počin organizátorov prialo s rozhorčením, no organizátori uprednostnili ich bezpečnosť aj za cenu nemalých finančných strát. Počas vystúpenia prvej veľkej hviezdy štvrtkového programu Tomáša Klusa a jeho Cílovej skupiny nič nenasvedčovalo tomu, že nepriaznivé počasie, ktoré pretrvávalo v Českej republike príde aj do pohraničného pásma na Záhorí. Energické vystúpenie Klusa dostalo návštevníkov do skvelej nálady, a preto bolo pochopiteľné, že predčasné ukončenie štvrtkového programu vznieslo vlnu ich nevôle. „Veľmi nás mrzí, že sme museli pristúpiť k prerušeniu festivalu, prinútili nás však k tomu poveternostné podmienky, ktoré boli veľmi nepriaznivé a riziko zranení veľmi vysoké. Zdravie a ochrana ľudských životov je u nás na prvom mieste, a preto sme tento krok vyhodnotili ako nevyhnutný. Všetkým sa veľmi ospravedlňujeme, no zasiahla vyššia moc,“ vyjadril poľutovanie organizátor Cibula Festu Vladimír Chrenka. I keď nakoniec búrka prišla v menšej intenzite a aj to až okolo druhej hodiny po polnoci, prerušenie festivalu vyhodnocuje ako správny krok. „Búrka síce neprišla taká silná, ale sledovali sme vývoj situácie na meteoradaroch a riziko bolo privysoké. Silný nárazový vietor nám v čase svojej najväčšej sily spôsobil aj škody na zariadení a to bol pre nás signál k evakuácii areálu. Mrzí nás, že sa návštevníci cítili týmto krokom podvedení, no nič nie je cennejšie ako ľudský život,“ dodal Chrenka. Kapela Horkýže slíže, ktorá mala nasledovať po Polemicu vystúpila v náhradnom čase v piatok.

cibula fest1

Zdroj foto: Lenka Meravá a Ján Vlk - DreamwolfSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Banner

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Druhý MANDEL SONETŮ – Miloň Čepelka

druhy mandel sonetu 200Druhý Mandel sonetů. Dvacettři stran poezie a to i s doslovem. Šestnáct básní, čtrnáct řádků, nic víc a nic míň. V těch čtrnácti verších je bravurně popsaná podstata jednotlivých básní. Jakoby básník viděl...

Divadlo

GOLEM se vrací na Štvanici

golem perexInteraktivní divadelní událost, která v září 2013 vzbudila obrovský zájem veřejnosti, se vrátí na deset dní zpět do opuštěného domu čp. 858 na Štvanici a dovolí divákům od 11. do 20. dubna vstoupit do mystického světa Meyrinkova Golema.

...

Film

Ledové Království je o dvou princeznách

Frozen perexLedové Království (2013) je zvláštní směs nejoblíbenějších a nejpozitivnějších žánrů. Animovaná pohádka je zároveň muzikál, komedie i dobrodružná akce, plná nebezpečí a nečekaných zvratů. Předlohu pro pohádku napsal Hans Christ...