Klavíristka a skladatelka Kristina Barta vydává svojí debutovou desku EMA 29

Kultura21.cz

Klavíristka a skladatelka Kristina Barta vydává svojí debutovou desku EMA 29

Email Tisk

Trio ve složení Kristina Barta (klavír), Jan Fečo (kontrabas) a Marek Urbánek (bicí) má za sebou již řadu úspěchů.

Kristina Barta

„Jejich projev je kombinací jazzové tradice a snahy hledat něco nového, a to se asi porotě líbilo. Kapela navíc vyznívá optimisticky, což je možná po obdobích spíše nervního nebo depresivního moderního jazzu nový trend a napomáhá i fakt, že se jedná o mladé vynikající muzikanty, kteří neulpívají na povrchu, ale jdou přímo k podstatě hudební magie,“ říká redaktor Českého rozhlasu Vltava Václav Vraný k úspěchu kapely v preštižní evropské soutěži mladých jazzových projektů Euroradio Jazz Competition 2016.
 
Kristina Barta Trio bylo evropskou komisí vybráno mezi čtyři finalisty a Kristina Barta vystoupila spolu s Janem Fečem a Markem Urbánkem v legendárním koncertním sále Bimhuis v Amsterdamu.
Kristina Barta získala v roce 2016 cenu OSA za nejlepší jazzovou skladbu.
V roce 2015 získali první místo v soutěži Jazz Prix v rámci Bohemia Jazz Festu.
 
Debutové album vzniklo v rakousku ve spolupráci s rakouským promotérem a vydavatelem Peterem Guschelbauerem který byl mimo jiné v letech 2002 - 2007 rakouským promotérem Joa Zawinula. Na desku přizvala Kristina Barta hosty Karla Růžičku Jr. na tenor saxofon, Miroslava Hloucala na trubku, Kryštofa Tomečka na kytaru a Davida Friedmana, amerického vibrafonistu, profesora na Jazz Institute v Berlíně. David Friedman za svůj život spolupracoval s takovými hudebníky jako je Wayne Shorter, Horace Silver nebo Chet Baker. Byl členem New York Pilharmonic a vyučoval také na Manhattan School of Music v NY. V Praze zahraje poprvé 7. 2. 2017 v klubu Jazz Dock.

CD vzniklo za podpory všech přispěvatelů na crowdfundingovém portálu HitHit, OSA, Leoš Vosol – Investorská a inženýrská kancelář, Živý Jukebox, Hudební Akademie Múzických Umění a dalších.Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Chtěla bych být takovou babičkou!

Valerie Zawadska 200Audioknihu BABIČKA POZDRAVUJE A OMLOUVÁ SE od Fredrika Backmana, autora celosvětově úspěšného románu MUŽ JMÉNEM OVE, načetla Valerie Zawadská. Hravé, jímavé a humorné vyprávění líčí neobyčejný vztah babičky a vnučky, ale také uka...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (11)


Literatura

Sochař duší – druhý případ restaurátorky Valentiny Saviové

altValentina Saviová, se kterou jsme řešili už Vasalisův paradox, je stálou členkou nadace Eliase Sterna, která odhaluje umělecké podvrhy. Mladá žena se opět dostane do víru událostí, v kterých jde o krk.

...

Divadlo

Pod slávou herectví se skrývá i jeho bída?

200divZajímá vás, co vše obnáší herecké povolání? Jaká dilemata musí (nebo nemusí?) umělci řešit, pokud se ocitnou v konfrontaci s represivním režimem? O tom všem pojednává kniha Sláva a bída herectví, poskládaná z řady příspěvků, které se zabývají jednak her...

Film

Ponorná řeka kinematografie je dobře ukrytá pod povrchem

200filmVše, co nabízejí kina a co chrlí televize, jsou iluzionistické rozprávky vystavěné na více či méně snadno rozlišitelných příbězích. Jenže o nich kniha Ponorná řeka kinematografie nepojednává. Její autor Martin Čihák hned v prvních velkými písmeny psaný...