Klavíristka a skladatelka Kristina Barta vydává svojí debutovou desku EMA 29

Klavíristka a skladatelka Kristina Barta vydává svojí debutovou desku EMA 29

Email Tisk

Trio ve složení Kristina Barta (klavír), Jan Fečo (kontrabas) a Marek Urbánek (bicí) má za sebou již řadu úspěchů.

Kristina Barta

„Jejich projev je kombinací jazzové tradice a snahy hledat něco nového, a to se asi porotě líbilo. Kapela navíc vyznívá optimisticky, což je možná po obdobích spíše nervního nebo depresivního moderního jazzu nový trend a napomáhá i fakt, že se jedná o mladé vynikající muzikanty, kteří neulpívají na povrchu, ale jdou přímo k podstatě hudební magie,“ říká redaktor Českého rozhlasu Vltava Václav Vraný k úspěchu kapely v preštižní evropské soutěži mladých jazzových projektů Euroradio Jazz Competition 2016.
 
Kristina Barta Trio bylo evropskou komisí vybráno mezi čtyři finalisty a Kristina Barta vystoupila spolu s Janem Fečem a Markem Urbánkem v legendárním koncertním sále Bimhuis v Amsterdamu.
Kristina Barta získala v roce 2016 cenu OSA za nejlepší jazzovou skladbu.
V roce 2015 získali první místo v soutěži Jazz Prix v rámci Bohemia Jazz Festu.
 
Debutové album vzniklo v rakousku ve spolupráci s rakouským promotérem a vydavatelem Peterem Guschelbauerem který byl mimo jiné v letech 2002 - 2007 rakouským promotérem Joa Zawinula. Na desku přizvala Kristina Barta hosty Karla Růžičku Jr. na tenor saxofon, Miroslava Hloucala na trubku, Kryštofa Tomečka na kytaru a Davida Friedmana, amerického vibrafonistu, profesora na Jazz Institute v Berlíně. David Friedman za svůj život spolupracoval s takovými hudebníky jako je Wayne Shorter, Horace Silver nebo Chet Baker. Byl členem New York Pilharmonic a vyučoval také na Manhattan School of Music v NY. V Praze zahraje poprvé 7. 2. 2017 v klubu Jazz Dock.

CD vzniklo za podpory všech přispěvatelů na crowdfundingovém portálu HitHit, OSA, Leoš Vosol – Investorská a inženýrská kancelář, Živý Jukebox, Hudební Akademie Múzických Umění a dalších.Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Na festivalu Všemi směry se mi nejvíce líbí nadšení studentů do práce, říká Roman Bradáč

Bradac 200Roman Bradáč je bývalý zahraniční zpravodaj České televize. V současné době vyučuje na několika školách, včetně Vyšší odborné škole publicistiky. Studenti této školy už po jedenácté zorganizovali festival nezávislé publicistiky Všemi směry, Bradáč n...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (21)


Literatura

Když země vydává svědectví dávných zločinů a dvířka minulosti nejdou pořádně otevřít

May perexSouostroví Vnějších Hebrid je kousek země, k němuž sedí nejlépe přívlastek drsná. A jakoby drsné podnebí formovalo charaktery obyvatel ostrovů, jakoby severní vichry přivály pohnuté osudy lidí. Přes to všechno ale souos...

Divadlo

Špagety a pizza na sto způsobů

improshow 200V rámci italského dne na festivalu Culturea se představila Improshow z Brna se svou osobitou dávkou vtipu a improvizace.

...

Film

Film Stroj času prošel zkouškou času

200 filmStarodávný film Stroj času (1960) je tehdejším Oscarovým snímkem. Dějí se v něm totiž naprosto neuvěřitelné věci. Když pomineme, že byla v té době televize už jakousi samozřejmostí, i tak byl pro lidi nejvíce fascinující prostý pohyb vteřinové ruč...