Klavíristka a skladatelka Kristina Barta vydává svojí debutovou desku EMA 29

Klavíristka a skladatelka Kristina Barta vydává svojí debutovou desku EMA 29

Email Tisk

Trio ve složení Kristina Barta (klavír), Jan Fečo (kontrabas) a Marek Urbánek (bicí) má za sebou již řadu úspěchů.

Kristina Barta

„Jejich projev je kombinací jazzové tradice a snahy hledat něco nového, a to se asi porotě líbilo. Kapela navíc vyznívá optimisticky, což je možná po obdobích spíše nervního nebo depresivního moderního jazzu nový trend a napomáhá i fakt, že se jedná o mladé vynikající muzikanty, kteří neulpívají na povrchu, ale jdou přímo k podstatě hudební magie,“ říká redaktor Českého rozhlasu Vltava Václav Vraný k úspěchu kapely v preštižní evropské soutěži mladých jazzových projektů Euroradio Jazz Competition 2016.
 
Kristina Barta Trio bylo evropskou komisí vybráno mezi čtyři finalisty a Kristina Barta vystoupila spolu s Janem Fečem a Markem Urbánkem v legendárním koncertním sále Bimhuis v Amsterdamu.
Kristina Barta získala v roce 2016 cenu OSA za nejlepší jazzovou skladbu.
V roce 2015 získali první místo v soutěži Jazz Prix v rámci Bohemia Jazz Festu.
 
Debutové album vzniklo v rakousku ve spolupráci s rakouským promotérem a vydavatelem Peterem Guschelbauerem který byl mimo jiné v letech 2002 - 2007 rakouským promotérem Joa Zawinula. Na desku přizvala Kristina Barta hosty Karla Růžičku Jr. na tenor saxofon, Miroslava Hloucala na trubku, Kryštofa Tomečka na kytaru a Davida Friedmana, amerického vibrafonistu, profesora na Jazz Institute v Berlíně. David Friedman za svůj život spolupracoval s takovými hudebníky jako je Wayne Shorter, Horace Silver nebo Chet Baker. Byl členem New York Pilharmonic a vyučoval také na Manhattan School of Music v NY. V Praze zahraje poprvé 7. 2. 2017 v klubu Jazz Dock.

CD vzniklo za podpory všech přispěvatelů na crowdfundingovém portálu HitHit, OSA, Leoš Vosol – Investorská a inženýrská kancelář, Živý Jukebox, Hudební Akademie Múzických Umění a dalších.



Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

„Abychom žili plnohodnotný život, nemusíme zvířata týrat “ říká Alena Buksová

zvirata perexAlena Buksová zasvětila svůj život práci v organizaci na ochranu zvířat. Jak se staví k současné situaci práv zvířat ve světě a jaká jsou podle jejích slov největší úskalí při práci v neziskové organizaci?

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (28)


Literatura

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město – pokračování podivuhodného dobrodružství

Sirotcinec Podivne mesto200První díl (Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti), kterým se Ransom Riggs dostal na žebříčky bestsellerů byl jednoznačně něčím zcela výjimečným. Použitím dobových fotografií vnesl do příběhu nenapodobitel...

Divadlo

Divadlo ABC zkouší slavnou Shakespearovu hru Sen čarovné noci

sen-carovne-noci 200Ve středu 9. ledna začalo v Divadle ABC zkoušení hry Sen čarovné noci. Poetickou komedii o rozmarech lásky a noci plné divů, které se možná staly a možná pouze zdály, nově přeložil Jiří J...

Film

Sedm statečných se vrací

sedm statecnych200Při honbě za divácky atraktivními náměty filmaři hledají „zlatou rybku“ také v úspěšných, dokonce ikonických dílech minulých desetiletí – takže jen letos se nové verze dočkali Ben Hur i Vinnetou, nyní následováni SEDMI STATEČNÝMI. Rež...