OC Quadrio oslaví Mezinárodní den tance

OC Quadrio oslaví Mezinárodní den tance

Email Tisk

MDT Quadrio 01Obchodní centrum Quadrio na Národní třídě se v pátek 29. dubna připojí k celosvětovým oslavám Mezinárodního dne tance. Na piazze Quadrio čeká všechny účastníky od 14 do 22 hodin bohatý taneční program. Akci pořádá národní iniciativa pro rozvoj tance Vize tance ve spolupráci s OC Quadrio.

Nejen všichni návštěvníci obchodního centra, ale i náhodní kolemjdoucí budou na piazze Quadrio svědky nabitého programu pro malé, velké i začínající tanečníky. Zábavné odpoledne v rytmu mnoha stylů odstartuje ve 14:00 jeden z nejlepších tanečníků české historie Marek Dědík, který se nedávno zúčastnil populární televizní soutěže StarDance. Po krátkém vystoupení navíc čeká fanoušky autogramiáda. V 15:00 bude následovat taneční kurz pro nejmenší. Pouliční taneční odvětví street dance ukončí první část programu v 16 hodin.

MDT Quadrio 02

Flash mob
Sdružení Vize tance zorganizovalo velkou podívanou v podobě moderního tanečního fenoménu, který se obecně nazývá Flash mob. V praxi jde o zábavnou taneční akci větší skupiny lidí na veřejném prostranství, jejichž vystoupení spojuje společná choreografie. Flash mob na piazze Quadrio proběhne přesně deset minut před sedmnáctou hodinou.

Od 18 hodin pokračuje druhá část programu lekcí klasického baletu a ve 21 hodin akci zakončí Milonga, neboli tančírna tanga.

Mezinárodní den tance
Mezinárodní den tance se slaví po celém světě již od roku 1982. V České republice se iniciace oslav ujala Vize tance v roce 2010. Cílem je připomenutí univerzální povahy tance, který překonává mnohé etnické, kulturní i politické bariéry.

Vize tance
Národní iniciativa pro rozvoj současného tance, pohybového divadla a interdisciplinárního umění vznikla v roce 2008. Posláním spolku je zviditelnit taneční umění v České republice ve vztahu k ostatním uměleckým disciplínám.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

„Celosvětový úspěch Fifty Shades stvořil jednoznačně internet“

Tychtl Petr 200Nejúspěšnější knižní série posledních let, romanticko-erotická trilogie Fifty Shades od E L James, se dočkala pokračování. Po Padesáti odstínech šedi, Padesáti odstínech temnoty a Padesáti odstínech svobody získalo nakladatelství XYZ práva...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Příběh plný lásky v temné době

tater200Ještě stále máme co objevovat v příbězích přeživších z koncentračních táborů. Kniha Tatér z Osvětimi nás zavede do toho nejznámějšího a snad nejhoršího tábora ze všech. Tatér z Osvětimi nepřibližuje pouze každodenní realitu pekla na zemi, ukazuje, ž...

Divadlo

Mamma Mia se vrací

mamma mia 200Muzikál Mamma Mia! je plně připraven na 32 exkluzivních představení! Ačkoliv se na Silvestra 2016 odehrála velká slavnostní derniéra, muzikál Mamma Mia! se neočekávaně vrátil, a přes léto se denně hraje v pražském divadle...

Film

Film Krycí jméno Holec podle povídky Jana Němce představuje trailer. Premiéra v kinech bude 22.září 2016.

holec 200Napínavý snímek na motivy povídky režiséra Jana Němce Italská  spojka se odehrává  mezi Prahou a Vídní v dramatickém roce 1968. Proměnlivá doba, která směřovala k událostem Pražského jara i srpnové okupaci, je rámcem pro moderní špionážní drama, je...