Jaro přichází, dny se prodlužují, každý se už těší na letní dobrodružství. Filmová filharmonie již v dubnu přichází s temperamentním programem plným těch nejlepších melodií tohoto žánru. Kromě známých melodií jako je Indiana Jones, Gladiator, Mumie nebo Piráti z Karibiku přichází také s novinkami v podobě Posledního samuraje, Vertical Limit, Barbara Conana, Robina Hooda: Krále zbojníků či disneyovky Mulan.
Proč si Filmová filharmonie vybrala zrovna téma dobrodružství? „Chtěli jsme divákům představit něco nového, melodie, které už dlouho v sálech nezazněly,“ upřesňuje ředitel orchestru Matěj Lehár. FILMharmonie se zaměřuje na tematické koncerty, aby si diváci mohli daný žánr skutečně užít.
Orchestr má za sebou za dobu své působnosti již tematické koncerty na téma western a fantasy. První koncert se uskutečnil v Praze, v sále Pražské konzervatoře, a již tehdy byl obecenstvem hodnocen jako velice zdařilý. Poté pod hlavičkou vlastní produkce uvedl program fantasy, který zazněl v Praze, Olomouci a také Ostravě. Diváci si poslechli své oblíbené melodie z filmů Letopisy Narnie, Pán prstenů, Avatar, nebo z populární Hry o trůny či filmu Hobit.
V posledním roce hostovala FILMharmonie na Proseckém podzimu pod širým nebem, dále vystoupila v rámci festivalu Film Music Prague před vyprodaným Rudolfinem. Konkrétně poslední koncert byl velice pozitivně oceněn kritikou.
„Přednosti Filmové filharmonie jsou především v kvalitním hudebním nastudování a nadšení hudebníků, diváci si tak mohou živě užít 80členný orchestr,“ dodává Matěj Lehár. Těleso vrací do českých sálů stále větší množství posluchačů, kteří tak nalézají opět vztah k živé, symfonické hudbě. Šéfdirigentem orchestru od počátku jeho založení je Chuhei Iwasaki, který pochází z Tokia.
V dubnu uvede Filmová filharmonie turné, které začíná 8. dubna v Olomouci, v sále Moravské filharmonie Reduta, dále pokračuje v neděli 10. dubna v sále Filharmonie Hradec Králové a 12. dubna v Rudolfinu v Praze. „Chceme filmovou hudbu přivézt do českých měst a ukázat posluchačům, že slyšet své oblíbené filmovky živě je skutečně jedinečný zážitek,“ dodává produkční tělesa Aneta Jonešová.
Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro, více informací také naleznete na webových stránkách orchestru www.filmharmonie.cz.
Pro více informací je možné kontaktovat produkční orchestru Anetu Jonešovou: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 606 434 590.
Termíny koncertů:
8.4. 2016 Olomouc (sál Reduta), 10.4. 2016 Hradec Králové (sál FHK), 12.4. Praha (Rudolfinum, Dvořákova síň).
O orchestru
Filmová filharmonie je symfonickým orchestrem, který sdružuje mladé profesionální hudebníky - studenty a absolventy středních a vysokých hudebních škol. Vystupuje převážně ve více než šedesátičlenném obsazení, orchestr je ale výjimečný i tím, že je schopný se přeformovat do komornějších těles různých nástrojových skupin a odehrát speciální koncerty, ušité přímo na míru svým klientům. Vizí zakladatele orchestru Matěje Lehára bylo vytvořit těleso, které se bude profesionálně zabývat koncertním provedení velkých orchestrálních kusů z žánru filmové hudby. Za své působení Filmová filharmonie provedla několik tematických koncertů, které tvoří základ "filmharmonického" koncertního repertoáru. Orchestr zahájil své působení roku 2013 koncertem v sále Pražské konzervatoře s tematickým programem Western night a za krátkou dobu získal početnou základnu stálých fanoušků, která se neustále rozšiřuje. Šéfdirigentem Filmharmonie se stal Chuhei Iwasaki, který stojí v čele většiny koncertů. V první sezóně byl orchestr dále přizván k realizaci projektu Vesmírná odysea pod záštitou festivalu Skrz na skrz, hostujícím dirigentem byl Marek Šedivý. Druhá koncertní sezóna Filmové filharmonie se nesla v duchu fantasy. Filmharmonie za dobu své působnosti vystoupila ve velkých sálech českých měst, jako příklad uveďme sál Filharmonie v Hradci Králové, Dům kultury města Ostravy nebo pražské Rudolfinum. Předností Filmové filharmonie je profesionální nastudování a energické provedení orchestrálních skladeb na všech koncertech od počátku působení, vystoupení nechybí ani osobní zapálení a nadšení každého z hudebníků. Díky tomu se orchestr dostává do povědomí široké veřejnosti a návštěvnost koncertů každým představením roste, o čemž vypovídá i zcela zaplněný sál pražského Rudolfina.
Chuhei Iwasaki
Chuhei Iwasaki, šéfdirigent Filmové filharmonie, se narodil roku 1987 v Tokiu. Od roku 2012 se aktivně věnuje dirigování, které studoval v letech 2007-2013 na Pražské konzervatoři a nyní na Akademii múzických umění v Praze. Věnoval se hře na housle, a to v letech 2003-2006 na konzervatoři Toho Gakuen v Tokiu, poté na Pražské konzervatoři spolu s obory skladba a dirigování. Jako šéfdirigent Filmové filharmonie působí od jejího založení roku 2014. Stal se pedagogem Pražské konzervatoře (dirigent orchestru moderní hudby). Od roku 2012 je šéfdirigentem Filharmonického orchestru Iwasaki. Dále je dirigentem světového projektu "El Sistema" v České republice. Jeho rozsáhlá dirigentská činnost spočívá také ve spolupráci a hostování s významnými českými soubory, mezi které například patří: PKF - Prague Philharmonia, Komorní filharmonie Pardubice, Jihočeská filharmonie, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Talichova komorní filharmonie, Vysokoškolský umělecký soubor.
< Předchozí | Další > |
---|
- 400 let od úmrtí Williama Shakespeara připomínají Městská divadla pražská
- Vrcholným číslom bude prestrelenie sklenenej tabule ihlou
- Skladateľ Milan Novák vzdáva svojou novinkou hold harfe
- S Timudej přichází jaro. Nebo Ještěně? Napoví nové album!
- Valašské Velikonoce na Vsetíně se těšily pozitivním ohlasům občanů města
- MatchaTea.cz: Praktické tipy, jak si poradit s jarní únavou
- Lístky na turné Mira Žbirky mizí po stovkách za den
- Zámek Holešov startuje sezonu: opět sází na kvalitu, představí umění, hudbu i divadlo
- Hilary Mantelová: Zavraždění Margaret Thatcherové
- Inscenaci zlínského divadla Baťa Tomáš, živý natočí Česká televize