Co všechno se dá stihnout za 13 HODIN?

Co všechno se dá stihnout za 13 HODIN?

Email Tisk

Zachránit kariéru, něčí život, rodinu? Dozvíte se v novém stejnojmenném krimi thrilleru světoznámého jihoafrického spisovatele Deona Meyera. Detektiv Benny Griesel je už 156 dní střízlivý a čeká na něj den, který bude patřit k nejnáročnějším v jeho kariéře, ale i v soukromém životě. 13 HODIN, které rozhodnou vše.

Už zítra vyjde cenami z celého světa ověnčený příběh z pera jihoafrického spisovatele Deona Meyera pod názvem 13 HODIN (13 Hours), který do češtiny přeložil Jakub Kalina. Na scénu se tak s již druhým příběhem vrací inteligentní, nápaditý a také trochu komplikovaný detektiv Benny Griessel, hlavní postava Meyerových krimi románů.

Autor sám přijede pozdravit svoje české čtenáře v pátek 23. října v rámci jeho cesty po Evropě, spojené s prezentací na Knižním veletrhu ve Frankfurtu, kde bude jednou z hlavních hvězd. Pokud máte zájem o rozhovory s Deonem Meyerem, prosím, kontaktujte mne. Podrobnosti jeho programu budou postupně doplňovány.

13 hodin

13 HODIN
05:36 Žena běží vzhůru k Lion´s Head. Je mladá, krásná, Američanka. A vystrašená. Protože je lovena, lovena jako zvěř.
05:57 Telefon probouzí detektiva inspektora Bennyho Griessela. Stala se vražda. Dívka s dírou v hrdle. Její tělo leží hned vedle luteránského kostela St. Martini v Long Street.
07:02 V kocovině objevuje alkoholička a bývalá pěvecká hvězda Alexa Barnardová tělo svého záletnického manžela, ležící na podlaze hned vedle svého… a pistole… je jen kousek od její ruky.
09:00 Dvě vraždy k prošetření na krku a nesnesitelná touha po lahvi alkoholu. Benny Griessel zjišťuje, že jeho mentorství pro novou generaci strážců zákona bude trochu komplikovanější, než předpokládal.
12:00 Je po poledni. Závod o život mladé turistky se stává zoufalým a chaotickým.
17:30 Kdosi střelí Bennyho Griessela přímo do srdce.


Prostě takový normální den, typických 13 HODIN v Kapském Městě při vyšetřování vraždy. Kniha 13 HODIN získala mnoho prestižních literárních ocenění včetně Barry Award (USA), byla nominována na CWA International Dagger (UK), ATKV Best Suspense Fiction (South Africa), M-Net Film Category (South Africa) nebo 2011 Macavity Award for Best Mystery Novel (USA).
„Thriller, který má vše – poutavé postavy i nepředvídatelný závěr. Není to žádný průměrný příběh zločinu.“ Mark Scala, Sydney Daily Telegraph

DEON MEYER: 13 HODIN

Už 156 dní vydržel detektiv Benny Griessel střízlivý. Než se znovu sejde s manželkou, která ho kvůli alkoholu vyhodila z domu, zažije jeden z nejnáročnějších dnů své kariéry. V Kapském Městě se ztratila americká turistka a ve stejnou chvíli byl zabit slavný hudební manažer. K oběma případům je Benny povolán – jako konzultant, který má školit nováčky pro boj se zločinem a ukázat jim, jak se vede vyšetřování. Benny se musí rozhodnout, který případ dostane přednost. Je třeba najít nejdříve vraha, nebo dívku, ze které se může brzy stát oběť? Jihoafrický spisovatel Deon Meyer, píšící v rodné afrikánštině, je ověnčen mnoha prestižními literárními oceněními. Jeho knihy byly přeloženy do více než dvaceti osmi jazyků a vyšly po celém světě.

www.mobaknihy.cz


 
Banner

Rozhovor

Lucia Šoralová - Divadlo Kalich

soralova 200Rozhovor s muzikálovou herečkou a zpěvačkou Lucií Šoralovou, kterou můžete vidět v Divadle Kalich v představeních Tajemství, Mauglí, Robin Hood a Johanka z Arku....

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (18)


Literatura

Buzíčci v hlavních i vedlejších rolích

200buKniha s provokativním názvem Buzíčci od Jana Folného vyšla v den kulturního festivalu zaměřeného na gay, lesbickou, bisexuální a transgender tematiku - Prague Pride 2013.

...

Divadlo

Městská divadla pražská: šest ze sedmi premiér bude českých

divadlo rokoko abc shirley valentineCelkem sedm premiér chystají v divadelní sezoně 2012/2013 Městská divadla pražská. Až na jednu výjimku to budou české premiéry. Městská divadla pražská nabídnou divákům v nové s...

Film

Filmy Artcamu na Voyo.cz

artcam voyoSpolupráce Film Distribution ARTCAM a společnosti CET 21 pokračuje: v průběhu října měli uživatelé možnost zhlédnout na VOYO.cz další tituly: KLIP, ROZCHOD NADERA A SIMIN, LŮNO, KLU...