FRAGILE CZ TOUR 2015

FRAGILE CZ TOUR 2015

Email Tisk

Dvojnásobní držitelé slovenské divácké ceny OTO v kategorii Hudební skupina, společně s Richardem Müllerem čtyřnásobní majitelé platiny za album Hlasy a Hlasy 2, oceněni Krišťolovým krídlom za Album roku, to je vokální skupina Fragile, která se letos chystá od září na své první Fragile CZ Tour 2015.

Vokální skupina Fragile je složená z populárních osobností, známých z různých televizních seriálů a divadel pod vedením dirigenta a producenta Braňa Kostky. Skupinu dále tvoří Soňa Norisová – soprano, Jana Golis – soprano, Helena Krajčiová – alto, Svetlana Rymarenko – alto, Slavo Košecký – tenor, Vilo Csontos – tenor, Kamil Mikulčík – bass. Alternanti skupiny: Jana Boltižiar – soprano, Kamila Apetauer – soprano, Peter Lacho – tenor, Martin Madej – tenor, Jozef Hečko - bas.

Věnují se interpretaci známých světových rock - pop - hitů v působivých a velmi zajímavých originálních a cappella aranžmá – bez hudebních nástrojů. Všechno co uslyšíte je opravdu tvořeno jen hlasem a ústy interpretů v komorním    a cappella provedení. Čistě vokální, jisté instrumentální prvky se v jejich hlasech uplatňují jako rytmická opora.

Repertoár koncertu tvoří písně světových i domácích interpretů jako: Sting, Lord, Richard Müller, Karel Gott, Jason Mraz, Lorde, The Flying Pickets, Pharell Williams, The Real Group a mnoho dalších. Do svého repertoáru si připravili mimo skladby Bohemian Rhapsody, také nové aranže známých hitů legendární britské skupiny Queen. Proto zasáhnou široké divácké publikum a na své si přijdou všichni milovníci kvalitní muziky.

Fragile tour

Již třetím rokem skupina vystupuje s Richardem Müllerem v rámci projektu Hlasy po celé ČR s SR. Celé turné s více jak sto úspěšnými koncerty provázely nadšené reakce publika. Koncerty vidělo více jak padesát tisíc diváků, prodalo se na dvacet tisíc prodaných alb i mnoho ocenění dělá z "Hlasů" jeden z nejúspěšnějších projektů za poslední roky.

Koncertní turné je plné nejen výborné hudby, ale také skvělého humoru se v Čechách a na Moravě uskuteční v nádherných prostorách státních hradů a zámků, náměstích, kostelech, kulturních domech v divadlech a v unikátních prostorách Mladečských jeskyní u Litovle v archeologické lokalitě světového významu. Předprodej vstupenek je již zahájen.

05. 9. – Luhačovice, Lázeňské divadlo
10. 9. – Jindřichův Hradec, Státní hrad a zámek, Rytířský sál
11. 9. – Dubí, kostel Panny Marie, Ruská ulice
20. 9. – Liberec, Lidové sady,  425/1
21. 9. – Kolín, Městský společenský dům, Zámecká 109
22. 9. – Brno, KC Semilasso, Palackého tř. 126
29. 9. – Hodonín, Dům kultury, Horní Valy 3747/6
30. 9. – Kladno, Dům kultury, nám. Sítná 3127
01. 10. – Litovel, Mladečské jeskyně u Litovle
13. 10. – Bechyně, Kulturní dům, U Nádraží 602
14. 10. – České Budějovice, Dům kultury Metropol, Senovážné nám. 2
19. 10. – Svitavy, Multikulturní centrum Fabrika, Wolkerova alej 92/18
20. 10. – Třinec, Kulturní dům Trisia, náměstí Svobody 526
21. 10. – Olomouc, Kino Metropol, Sokolská 25
28. 10. – Plzeň, Parkhotel Congress Centre, U Borského parku 31
29. 10. – Ústí nad Labem, Veřejný sál Hraničář, Prokopa Diviše 1812/7
09. 11. – Zlín, Academia centrum UTB, Mostní 5139
11. 11. – Nový Jičín, Beskydské Divadlo, Divadelní 5
12. 11. – Nová Paka, Městské kulturní středisko, F. Procházky 101
13. 11. – Karlovy Vary, Lidový dům, Školní 358/7
28. 11. – Pardubice, Dům hudby, Sukova třída 1260
29. 11. – Děčín, Masarykovo náměstí
30. 11. – Varnsdorf, Městské divadlo, Partyzánů 1442

www.fragile.czNejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Básník Michal Talo: „Chcete-li vydat knihu, musíte si být jistí“

rok vepre michal 200Několik zvídavých otázek jsme položili mladému básníkovi Michalu Talo, který je autorem originální a osobité poezie skrývající se ve sbírkách Perly sviním, Jinak řečeno a Rok vepře

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Star Wars: Před dávnými časy…

star wars omnibus200Už jako malý kluk jsem byl vždycky šťastný, když jsem se podíval na obrazovku a uviděl ta zlatavá písmena, jak jezdí po televizi, která vyprávěla nějaký příběh. Tehdy jsem to bral pouze jako jakési zábavné představení s mnoha podivnými bytostmi z jiného cizíh...

Divadlo

V NODu praská program ve švech!

nodPo letní kompozici programu No Dimension Summer se režim v experimentálních prostorech NOD vrací do normálu.  Lépe řečeno se do programu vrátí osvědčené divadelní kousky, odehraje se několik premiérových večerů a to jak divade...

Film

Tlusté filmové časopisy opět pokukují

iluminace 123Takzvaně vědecké filmové časopisy, jejich rozsah se pohybuje řádově ve stovkách stránek, mají odedávna smůlu: jednak vycházejí se zpožděním (i více než půlročním), jednak případný zájemce má problémy s jejich selháním – v ...