Seriál Kancelář Blaník získal zvláštní ocenění Asociace režisérů a scénáristů
Banner

Seriál Kancelář Blaník získal zvláštní ocenění Asociace režisérů a scénáristů

Email Tisk

Navázat na úspěch předchozích sérií bývá pro seriálové tvůrce mnohdy těžší než zaujmout pilotním dílem. Internetové televizi Stream.cz a společnosti Negativ se to s politickou satirou Kancelář Blaník daří. Nejenže se třetí řada, která odstartovala v pátek 27. března, těší rostoucí přízni diváků a fanoušků na sociálních sítích, ale další úspěch zaznamenal seriál o legendárním lobbistovi Tondovi Blaníkovi i u odborné kritiky. Po Křišťálové lupě za obsahovou inspiraci a Ceně Václava Havla za přínos díla občanské společnosti jej ve čtvrtek 16. dubna ocenila Asociace režisérů a scenáristů.

Cena Asociace režisérů a scenáristů (ARAS) je každoročně udělována za výrazný tvůrčí, organizační nebo producentský čin v oblasti audiovize. V letošním, pátém ročníku vybírala porota (ve složení scenárista a předseda ARAS Miroslav Adamec, vedoucí dramaturgyně ČT Jana Hádková, historička Václava Kofránková, dokumentarista Miloslav Kučera, hudební skladatel Zbyněk Matějů, režisér Zdeněk Tyc, režisérka Irena Pavlásková, nezávislý producent a režisér Radim Procházka, televizní historik a režisér Martin Štoll) z deseti nominovaných a Kancelář Blaník získala její zvláštní ocenění.

„Vážíme si ocenění a bereme ho jako další důkaz toho, že audiovizuální trh se mění a s internetovými televizemi se musí do budoucna počítat,“ uvedl za tvůrčí tým Kanceláře Blaník scénárista Tomáš Hodan, který figurální plastiku symbolizující múzu filmařů na slavnostním večeru v kině Ponrepo převzal.

blanik

Populární sitkom Kancelář Blaník představila internetová televize Stream.cz poprvé na jaře loňského roku. Z původně nenápadného pokusu vtipně reagovat na dění na české politické scéně se zrodil fenomén. Průměrný počet zhlédnutí jednotlivých, zhruba sedmiminutových epizod se blíží čtyř stům tisícům. Jen první tři díly aktuální série zaznamenaly na Facebooku 17 416 interakcí(sdílení, komentářů, lajků) a Twitter Tondy Blaníka zasáhl v březnu 2015, kdy třetí řada odstartovala, více než 200 000 lidí.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

„Miluju jaro a podzim,“ prozradila nám spisovatelka Alena Jakoubková

alena jakoubkova 200Léto je v plném proudu, slunce pálí o sto šest, na mnohé se přilepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“). Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí pod slunečními paprsky? Nebo jen dobí...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Tahák do hodiny věčnosti

intu200Petr Neckář, „energický optimista, idealista a snílek s věčným úsměvem“ (důkaz najdete na zadní straně obálky), se polovinu svého prozatímního života živil jako profesionální DJ. Ve své prvotině „3IN. Intuice Instinkt Inspirace“ vypráví autobiograficky f...

Divadlo

Sto věží, dvakrát sto repríz. Ypsilonka uvede 220. reprízu Prahy stověžaté

prahasto perexDnes už kultovní inscenace pražské Ypsilonky Praha stověžatá slaví v úterý 25. února 220. reprízu. Inscenace měla premiéru 12. a 14. května 2000, a tak současně letos na jaře uplyne čtrnáct let od prvního uvedení.          

Film

Pohádky pro Emu představují trailer

pohadky pro emu 200Zdá se vám, že zima je ještě daleko a na Vánoce zatím netřeba myslet? Nadělte si s námi romantické pocity, lásku a naději již v létě u traileru k novému českému filmu Pohádky pro Emu v hlavních rolích s Aňou Geislerovou a Ondřejem ...