Sherlock Holmes je opravdu mrtvý, ale jeho metody žijí dál

Sherlock Holmes je opravdu mrtvý, ale jeho metody žijí dál

Email Tisk

Sherlock Holmes je opravdu mrtvý, zanechte všech nadějí. Krátce poté, co se s profesorem Moriartym zřítil do hlubiny Reichenbašských vodopádů, přijíždí do Evropy americký pinkertonský detektiv Frederick Chase. Má informace o tom, že Moriartyho záhy nahradil jiný zločinec a nyní řádí v Londýně. Chase a jeho pomocník Athelney Jones ze Scotland Yardu se ho s využitím starých dobrých holmesovských taktik pokusí dopadnout.

 

 

Anthony Horowitz (1955) je oblíbeným britským spisovatelem a scénáristou. Píše jednak knihy pro mládež, známá je především jeho série románů o dětském agentovi tajných služeb Alexu Riderovi, i pro dospělé, napsal scénáře k seriálům Vraždy v Midsomeru, Poirot nebo Foylova válka. Na sklonku loňského roku byl vybrán, aby napsal nové pokračování Jamese Bonda, zároveň  pracuje na nové bondovce, krimisérii New Blood a společně s Nickem Hornbym píše scénář k novému seriálu Love, Nina.

Horowitz

 

Už vyšlo:
Dům hedvábí (2012)
Sherlock Holmes, nejslavnější soukromý detektiv, se vrátil v novém příběhu. Anthony Horowitz jako první po mnoha letech získal oficiální povolení od dědiců práv A. C. Doyla, aby oživil nezapomenutelnou postavu.

horo 2

 

Anthony Horowitz: Moriarty
Sherlock Holmes je opravdu mrtvý, ale jeho metody žijí dál

Vydává Argo, 336 stran, doporučená cena 298 Kč. Přeložila Zora Šíchováwww.argo.cz
www.facebook.com/argo.cz?fref=ts

 Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Igor Bareš: Snažím se posluchačům předat ty správné emoce

Bares 200Uznávaný herec Igor Bareš se věnuje čtení rozhlasových pořadů a audioknih už dlouhá léta. S nakladatelstvím OneHotBook spolupracoval na příbězích Žena v kleci, Chatrč, Poslední Laponec a dalších titulech. O tom, co práce na audioknihách obnáší a co h...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Padělatel Adolfo Kaminsky nabízí příběh neuvěřitelné odvahy

kaminsky 200Nakladatelství Metafora nedávno vydalo pravdivý příběh muže, který zachránil stovky lidí před mučením, deportací a smrtí díky tomu, že se živil jako padělatel. Byl to Adolf Kaminsky a jeho dcera, která jej přiměla zveřejnit jeho životní misi.

Divadlo

Protřepejte duši s Bárou Hrzánovou

kazdyden perexMistrovský herecký koncert předvádí Bára Hrzánová v nové komedii Divadla Kalich Každý den, šťastný den!. Její autor Jaan Tätte v ní nabízí se svým typickým smyslem pro absurdno neotřelý lék na partnerskou nudu: experiment s bigamií.

Film

Svatbě mezi citróny chybí erotické chvění

svatba mezi citrony tramvajExistuje jediný důvod, proč se vypravit na nový dánský snímek Svatba mezi citróny - a tím je animovaný předfilm Michaely Pavlátové Tramvaj. Autorka tu v bizarních, surreálně rozechvělýc...