Andrew G. Marshall: Mám tě rád zamilovaný už nejsem

Andrew G. Marshall: Mám tě rád zamilovaný už nejsem

Email Tisk

Ve vydavatelství Noxi vychází jedinečná partnerská příručka, která je určená pro všechny, kteří nechtějí řešit citové vychladnutí rozchodem či rozvodem. Anglický terapeut přichází se sedmibodovým plánem, který čtenářům hlouběji vysvětlí jednotlivé fáze vztahů i to, jak lze jejich lásku zachránit.

Jak se znovu zamilovat?

S touto otázkou se Andrew G. Marshall, uznávaný terapeut a odborník na vztahy, setkával téměř u všech svých klientů. Páry, které hledaly pomoc, popisovali svůj problém slovy Miluji svého partnera, ale už nejsem zamilovaný. Když si všimnul, jak rozšířený je tento problém, začal se jím zabývat hlouběji. Proč se vztahy mění na jakési partnerství bez vášně? A proč potom krachují i tato partnerství?

Z výsledků svého zkoumání sestavil Marshall tento jedinečný program. Tím, že sledoval, jak páry komunikují, jak se hádají, jak si projevují lásku a jak si dělí zodpovědnost, dospěl k sedmi krokům, které zachrání váš vztah. Pomocí toto knihy se naučíte, jak nejlépe porozumět svému partnerovi, jak si upravit hranice ve vztahu a jak znovu objevit ztracené kouzlo.

Kniha Mám tě rád, ale zamilovaný už nejsem přichází na pomoc všem, kteří chtějí žít v plnohodnotných a fungujících vztazích. Návod, který její autor nabízí, je jednoduchý, ale efektivní. Nezapomeňte, že konec pobláznění neznamená i konec vztahu!

mam te rad

Ukázka:

Co je to vlastně láska?

Dříve se partneři rozcházeli, protože se začali navzájem nesnášet; nyní je téměř stejně časté, že se rozcházejí, jelikož do sebe nejsou dost zamilovaní. Z lásky jako z jedné součásti úspěšného vztahu se stalo něco jako lepidlo, které nás pojí dohromady. Páry ze starších generací spolu zůstávaly kvůli finančnímu zabezpečení, kvůli tomu, co by rozchodu řekli sousedé, nebo kvůli dětem, ale my už nejsme ochotni žít v jiném než ve vášnivém a naplňujícím vztahu. Na jednu stranu je to úžasné. Ve společnosti, kde se vyžaduje dlouhá pracovní doba, zvyšování produktivity a neustálé směřování k vyššímu osobnostnímu výkonu, zůstává láska malým ostrůvkem štěstí. Spolu s tím však nové požadavky naše vztahy velmi zatěžují.

Pokud má vztah trvat, dokud nás smrt nerozdělí, musíme nejdříve důkladně poznat, co je to láska a co ji živí. Když jde všechno hladce, máme sklon oddat se nečinnosti; necháváme lásku plynout přes každodenní problémy a na nic se neptáme, jako by pomyslné rozhrnutí závěsů mohlo zničit kouzlo okamžiku. To je samozřejmě skvělé, avšak když láska vyprchá, nestačí se pak partneři divit, co se stalo. Člověk sice nemusí být schopen vysvětlit, proč se má o druhého stále zajímat, když do něj už není zamilovaný, ale ten druhý se ve stejném okamžiku ptá, co udělal špatně. Občas do mé ordinace přijde takový „mám tě rád, ale…“ (MTRA) partner se seznamem stížností: „Nic nerespektuje“, „křičí na děti“, „je drzý/á na mé rodiče“ a s podobnými výtkami. Byť však je jeho seznam sebeobsáhlejší, nikdy v něm není popis toho, co se stalo s dávnými sliby: „Budu tě milovat na věky věků a budu ti oporou v dobrém i ve zlém, ve zdraví i v nemoci.“ Kam zmizely ty dny, kdy vám zrychlilo tep pouhé zaslechnutí jména vašeho milovaného partnera, kam se vytratil ten pocit štěstí? A co teprve představa, že spolu můžete přemoci celý svět? Nejvíce ze všeho si tyto páry přejí zjistit, jak se stalo, že se jejich vášeň změnila z něčeho výjimečného na něco dostačujícího – a nakonec ve zklamání. Nevědí si rady s tím, jak mohou něco napravit, když neznají důvody posunu k horšímu.

Z anglického originálu I Love You, But I am Not In Love With you preložila Ivana SovišováSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Kouzelník Ríša Nedvěd: „Rekvizity kupuju jen občas, takže za ně moc neutrácím.“

Richard NedvědKouzelníka a vyznavače takzvané trapnomagie Ríšu Nedvěda proslavila především účast v reality show ČeskoSlovensko má Talent. Aktivní byl a je také v divadle Na Stojáka.  Tajemství triků nám ...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (28)


Literatura

Pavlína Brzáková: ZeMě. Cesta blázna a vnitřní svět Jaroslava Duška

Dusek perexJsem si jistá, že tuto knihu přečtete jedním dechem. Rychločtením, dychtivě… protože se v ní Jaroslav Dušek právem rozčiluje. A na druhou stranu budete čas od času oddechovat, protože čtivo to bude moc těžké, moc i...

Divadlo

Mimořádné představení s Janem Třískou se vrací na Hrad

topbanner 200Pocta Shakespearovi měla být jednorázovou oslavou loňského významného výročí legendárního dramatika. Unikátní představení Letních shakespearovských slavností se ovšem setkalo s tak mimořádným ohlasem diváků i kritiky, že ...

Film

Osvícení – rozhodně ne bez svícení

altZačíná to nádhernými horskými scénériemi. Pak se poděje něco, co vám rozmetá mozek na kusy. Aspoň že to vcelku dobře končí. A bonusový materiál je pak opravdu lahůdkou. Jack Nicholson v tak dokonalé roli, že na konci filmu nevěříte, že JE normá...