Fast Food Orchestra vydává novou desku. Křest proběhne 13. listopadu v Roxy
Banner

Fast Food Orchestra vydává novou desku. Křest proběhne 13. listopadu v Roxy

Email Tisk

food 200Desku s názvem ZEN vydává Fast Food Orchestra již tuto středu. Zrála téměř tři roky a výsledkem je třináct hitových písní, z nichž tři jsou i v češtině.  Nové album staví na původních základech, tedy ska a reggae, ale v novém hávu. V některých aspektech je tvrdší a rockovější než desky minulé, některé písně naopak obsahují třeba popová aranžmá. Natáčení se zúčastnila celá řada hostů: Dr. Kary, Vladimír 518, Adam Koller, nebo Ivo Rafan.

 

Album je příběhem Zenu (The Story Of Zen), tedy třinácti písniček, které spolu souvisí. Inspirací byly Fast Foodům podle jejich slov moře, pohoda a zábava. Natáčelo se v profesionálním studiu SONO a nákladné vydání desky podpořili právě fanoušci Fast Food Orchestra koupí originálního trička z limitované edice „Proud ZEN Supporter“. ZEN bud pokřtěn 13.listopadu v Roxy za účasti mezinárodních hostů.

Vizuální stránka alba je komplexní, jako málo který vizuál českého hudebního průmyslu. Ujala se ho grafička a výtvarnice Kateřina Bažantová, alias Ktaiwanita, která ke každé písni udělala specifickou ilustraci.

food 1

 

Pilotním singlem alba je píseň Wherever You Go, ke kterému kapela udělala „retro vintage“ klip. Ten vznikl přímo v dílně frontmana Fast Food Orchestra Filipa Vondráška za pomoci grafika a filmaře Lukáše Kopeckého.

Turné k vydání alba proběhne ve dvou částech – na podzim 2014 a na jaře 2015. Podzimní část odstartuje koncert 5. listopadu společně se slovenskými Smola a Hrušky, kteří s Fast Food Orchestra vystoupí v Jindřichově Hradci, Českých Budějovicích a Plzni. Následně obě kapely doplní ještě izraelští Los Caparos na koncertech v Brně, Praze, Liberci a Jaroměři. Zbývající dva koncerty v Sedlčanech a Ústí nad Labem Fast Foodi odehrají s mladou nadějí Kšandy Industry.

------------------------------ Nicolaus vodka ZEN tour ------------------------------

5.11.14 - Lucky Perry - Jindřichův Hradec - support: Smola a Hrušky
6.11.14 – Café Klub Slavie – České Budějovice – support: Smola a Hrušky
7.11.14 – Pod Lampou – Plzeň - support: Smola a Hrušky
8.11.14 – Pohoda – Sedlčany – support: Kšandy Industry
12.11.14 – Eleven Club – Brno - support: Smola a Hrušky, Los Caparos
13.11.14 – Roxy – Praha – support: Smola a Hrušky, Los Caparos
14.11.14 – Bunkr - Liberec – support: Smola a Hrušky, Los Caparos
15.11.14 – Bastion 35 – Jaroměř – support: Smola a Hrušky, Los Caparos
19.11.14 – Doma – Ústí nad Labem – support: Kšandy Industry
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fast Food Orchestra
www.fastfoodorchestra.cz
www.facebook.com/fastfoodorchestra

Smola a Hrušky
www.facebook.com/smolaahrusky        
www.youtube.com/smolaahrusky       
www.instagram.com/smolaahrusky

Los Caparos
www.loscaparosmusic.com/
www.facebook.com/loscaparosmusic/info
www.youtube.com/user/LOSCAPAROS

Předprodej vstupenek na všechny koncerty v síti Ticketstream.


 
Banner

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (4)


Literatura

GUMIČKOVÁNÍ NENÍ JEN PRO HOLKY

GUMICKOVANI 200Někdo říká, že gumičkování je jenom pro holky. Ale já si myslím, že to není pravda. Gumičky jsou dnes všude a dá se z nich dělat tolik pěkných věcí.

 

...

Divadlo

Příběhy obyčejného šílenství

altNebo příběhy běžných dnů? Jedna z vůbec nejlepších divadelních her posledního dvacetiletí, dostalo se jí pozornosti filmové, ocenění mnoha kritiky a zejména pak ohromné divácké úspěšnosti. Žádá si znova a znova prostor na prknech “co znamenají svět”. A tentokrát...

Film

Vyšla kniha o pozapomenutém filmaři Chrisi Markerovi

chris markerPřečte-li dnes někdo jméno Chrise Markera, málokomu něco řekne. Nanejvýš si vybaví, že jeho experimentální, ze statických záběrů složená Rampa (na snímku) poskytla námět Gilliamovu sci-fi 12 opic<...