PODZIMNÍ VYSÍLACÍ SCHÉMA FTV PRIMA – I. ČÁST
Banner

PODZIMNÍ VYSÍLACÍ SCHÉMA FTV PRIMA – I. ČÁST

Email Tisk

7. srpna 2014 bylo na tiskové konferenci FTV Prima v Mikulově představeno vysílací schéma na podzim. Mottem je Podzim jako víno. Na následujících řádcích si můžete přečíst, co přesně vás čeká a rozhodněte si sami, jestli to bude suché, polosuché, polosladké nebo sladké. 

 

PRIMA

Nabídka mateřského kanálu FTV Prima bude opravdu bohatá. Od vaření přes zpravodajství až k seriálům nebo filmům a večerní zábavě – to je model, kterým se bude Prima snažit nalákat diváky k televizním obrazovkám.

ZPRÁVY

Zprávy na Primě zažívají po nástupu nové moderátorské dvojice Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle nárůst sledovanosti o 25%. Od srpna bude vysílat obrovská novinka – mobilní zpravodajské studio, které bylo navrženo architektem Jaroslavem Holotou. Toto zpravodajské studio, sestavené v rekordních pěti týdnech, bude postupně vysílat v deseti městech (např. Brno, Liberec, Jihlava nebo Hradec Králové) a v případě úspěchu bude vysílat i nadále. Dle šéfredaktorky zpravodajství a publicistiky FTV Prima Jitky Obzinové „lidé ocení, když se zprávy vydají přímo k nim“. I mimopražští diváci tedy budou moci nahlédnout do zákulisí vysílání a poznat tváře televize.

Prima podzim

SERIÁLY

Seriálovou tradici na televizi Prima začala již roku 2004 Rodinná pouta. Seriálům bude patřit pět večerů.

My máme rádi víno. Milujeme krásné ženy a zpěv. A na věc jdeme přímo. V žilách nám proudí moravská krev.

Seriálovou novinkou bude zatím nejnákladnější seriál Primy, Vinaři. Šestnáctidílný seriál byl natáčen v exteriérech, a to v oblasti vínu nejvíce zasvěceném – na Palávě. Tento komediální seriál producenta Tomáše Vicana, který se podílel i na filmu Bobule se ponese ve znamení vína, lásky, slunce a smíchu. Místem děje budou jihomoravské Křetice, které bude mít vše, co by typická vinařská vesnička měla mít – nejlepšího vinaře, radu starších v čele se starostou, svědomitého policistu, sexbombu, don juana, popletu, party mladých a někoho, kdo vlastně vesnicí opovrhuje. A koho v tomto seriálu, který ukazuje, že pohoda v prostředí vinic je lepší než ruch velkoměsta, uvidíte? Václav Postránecký ztvární nejlepšího vinaře Bedřicha Pavlíčka, jeho manželku Stázi, bývalou češtinářku a sbormistryni folklorního souboru Hrozének, Jitka Smutná. Role jejich dcery, rozvedené manažerky Kateřiny Hýskové, která se i se svými dětmi vrací z Prahy na rodnou Moravu, se zhostí Tereza Kostková. Hynek Čermák se představí jako František Vlček, majitel velkého vinařství, pro jehož víno ovšem platí, že kvantita nemusí znamenat kvalitu. Radu starších budou tvořit Zdeněk Junák (starosta Ondřej Vlček, který je zároveň otcem Františka), Mirek Táborský (moudrý vinař Jan Fuksa), Pavel Liška (farář Miroslav Tomica a doktor Vladimír Luža (Oldřich Luža). Pořádek v Křeticích bude mít na starosti Pavel Nečas jako policista Patrik Tauš, jeho ne zrovna milou manželku bude představovat Lucie Benešová. Mladé obyvatelé budou hrát Jan Brožek (Buddy, syn Kateřiny, pro kterého je Morava Praze nepředstavitelně vzdálenou krajinou), Alžběta Vaculčiaková (sportovkyně Petra, dcera Kateřiny), Anna Fialová (Julie, Vlčkova dcera) a Tomáš Materna (Michal, syn Patrika a Hedviky). Hřebce, křetického lamače dívčích srdcí, bude hrát Tomáš Matonoha a divačky se již teď mohou těšit na tón, jakým bude říkat slovo Chardonnay. Seriálu Vinaři budou patřit nedělní večery.

Zkusíme to spolu, tady a teď. Nahoru a dolu, tak drž se a leť.

To, že svatba patří mezi nejkrásnější dny v životě, dokazuje seriál Svatby v Benátkách. Svatební salon Olgy Drozdové (Petra Hřebíčková), Loly (Alice Bendová) a fotografa Romea (Filip Blažek) bude na podzim organizovat další výjimečné svatby, v epizodních rolích ženichů, nevěst, milenek a bývalých manželek se objeví Zdeněk Mahdal, Lucie Benešová, Vladislav Beneš, Stanislava Jachnická nebo Kateřina Janečková a další. Kromě svatebního prostředí se budou diváci i dále potkávat i se zubařem Gábnerem (Martin Kraus) a jeho sestřičkou a přítelkyní v jednom, Lenkou (Lenka Zahradnická). V dalších, neméně důležitých rolích, se budou i nadále objevovat například Ondřej Veselý, Alena Vránová, Hana Gregorová, Ladislav Potměšil nebo Jiří Dvořák.
Vzhledem k velkému diváckému zájmu, bude tento seriál vysílán dvakrát týdně – v úterý a ve čtvrtek.

Bývalých svárů stín, spláchni v archívu vín. Láska je vodopád, kam zpátky spadneš rád.

Třetí řada nejdéle trvajícího primáckého seriálu Cesty domů, které budou i tento podzim ke zhlédnutí každý úterý a čtvrtek, se ponese v návratu Rudolfa Bernáta (Alois Švehlík). Ten se po smrti jeho manželky a pobytu ve vězení odrazil ode dna – začíná znovu pracovat na kardiochirurgii a bere si primářku oddělení a svou bývalou lásku Blanku Lipovou (Jana Janěková). Navíc zjišťuje, že s Blankou má dnes již dospělou dceru Lucii (Henrieta Hornáčková). Ta se rozhoduje mezi dvěma muži, dvěma bratry Mikulášem (Petr Štěpán) a Adam (Petr Lněnička), jejichž matku Hedviku hraje Martina Hudečková. Velká část děje bude odehrávat opět v nemocničním prostředí, takže se většího prostoru dostane Evě Kubelkové jako Alici Dvořákové a samozřejmě i Ladislavu Hamplovi, který hraje doktora Jakuba Vencla. Svůj prostor bude mít i rodina Kenigrů a hlava Simona (Veronika Freimanová) a samozřejmě i oblíbený Sváťa v nezapomenutelném podání Filipa Čapka. Diváci se mohou těšit na vše, co mají na seriálu rádi, na všechny emoce, aby si znovu uvědomili, že nejdůležitější je rodina.Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Turistický seriál K21: Zámek Březnice

zamek breznice 200Milí čtenáři, s blížícími se prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. ...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Meggan Watterson: Odhalení

knih 200Odhalení Sedmi posvátných závojů ženské duše je jako jemný bílý čaj s mnoha léčivými účinky pro každou ženu. Zdánlivě něžný a křehký, ale ve skutečnosti nesmírně silný – takový je text této dámy, Meggan Wattersonové. Vydala se ryze ženskou cestou. An...

Divadlo

Setkání divadel slaví čtyřicáté jubileum

cerviven perexJubilejní čtyřicátý ročník festivalu amatérských divadelních souborů Setkání divadel – Malé jevištní formy se uskuteční v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí ve dnech 16. až 17. března. O postup na celostátní přehl...

Film

Kouzelný svět cirkusu ožívá na stránkách knihy Orbis cirkus

Orbis cirkus 200O cirkusu vyšla už řada knížek i časopiseckých úvah, ovšem důsledně shrnující publikací je teprve Orbis cirkus. Skládá ze dvou rozsáhlých textů, jednak Hanuše Jordana (Příběh českého cirkusu), jednak Ondřeje Cihlá...